Ponad 30 000 osób wzięło udział w charytatywnym wyzwaniu #TestWzrokuChallenge i przetestowało swój wzrok. Dzięki temu – ponad 300 par okularów trafi do dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych i rodzin zastępczych. 8 października, w Światowy Dzień Wzroku, organizatorzy podsumowują akcję i zapowiadają… przedłużenie wyzwania aż do końca października.
Nasza tegoroczna akcja charytatywna skupiła się wokół internetowego, prostego testu wzroku. Dlaczego? Pogarszanie się widzenia to problem globalny, a pandemia jeszcze go zwiększyła. Ograniczenie wychodzenia z domu, śledzenie informacji w telewizji oraz internecie, praca i nauka zdalna – setki godzin spędzone przed monitorami nie są obojętne dla naszego wzroku. Wiele osób doświadcza pogorszenia widzenia w tym czasie. Test on-line, który zajmuje tylko parę minut, pomoże zauważyć czy coś złego się dzieje z naszym wzrokiem. Kolejnym krokiem jest oczywiście wizyta u specjalisty – okulisty lub optometrysty w salonie optycznym oraz pogłębione badanie wzroku.
Justyna Skrzypek z Grupy Essilor, inicjatora wyzwania #TestWzrokuChallenge
Polacy jak zawsze nie zawiedli. To fantastyczne, że tak wiele osób chce pomagać – nie tylko sobie, ale też innym – tym najbardziej potrzebującym naszego wsparcia, bo najmłodszym. 30 000 testów to świetny wynik, ale widzimy, że zainteresowanie naszą akcją utrzymuje się na wysokim poziomie, dlatego przedłużamy #TestWzrokuChallenge do 31 października, aby jeszcze więcej dzieci mogło otrzymać okulary. Zasady pozostają te same – każde 100 testów, to kolejna para okularów dla potrzebującego dziecka. Zapraszamy! Testujcie swój wzrok na www.czasnawzrok.pl i pomagajcie.
Justyna Skrzypek z Grupy Essilor
Jak dołączyć do #TestWzrokuChallenge?
- Wchodzimy na stronę www.czasnawzrok.pl
- Robimy krótki, bezpłatny test swojego wzroku
- Następnie udostępniamy test w swoich social mediach, oznaczamy znajomych / firmy i zapraszamy ich do wzięcia udziału w wyzwaniu
- Pamiętajmy o hasztagu #TestWzrokuChallenge!
Więcej szczegółów: www.czasnawzrok.pl
Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce od ponad 36 lat pomaga dzieciom pozbawionym opieki rodziców oraz tym z rodzin w trudnej sytuacji życiowej. Obecnie ma pod opieką 1566 potrzebujących dzieci. Jest częścią międzynarodowej organizacji SOS Children’s Villages, obecnej w 136 krajach świata. Stowarzyszenie prowadzi 4 SOS Wioski Dziecięce, gdzie opuszczone i osierocone dzieci znajdują troskliwy dom i opiekę. Równolegle do opieki zastępczej, rozwijane są również działania profilaktyczne, w ramach Programu "SOS Rodzinie", którego celem jest ochrona dzieci przed utratą opieki i zapewnienie im kompleksowego wsparcia. SOS Wioski Dziecięce w Polsce pomagają również dzieciom w Zimbabwe i Kamerunie. Do głównych działań Stowarzyszenia należą m.in. budowa studni oraz sanitariatów, promocja higieny (HIV/AIDS, COVID-19), program dożywiania, edukacja, wsparcie działalności gospodarczej rodzin i społeczności czy promocja praw kobiet. Z pomocy Stowarzyszenia na terenie Zimbabwe i Kamerunu skorzystało już 5 000 rodzin.