Młodość, energia i chęć niesienia bezinteresownej pomocy to ich cechy charakterystyczne. Studenci – bo o nich tu mowa – należący do ogólnopolskiej społeczności HELPERS’ GENERATION działają z myślą o innych – chorych na nowotwory krwi, którzy aby wyzdrowieć, potrzebują „bliźniaka genetycznego”. Dzięki dotychczasowym działaniom studentów z całej Polski, na przestrzeni 5 lat odbyło się 1036 akcji rejestracji, podczas których zarejestrowało się 115 041 Dawców potencjalnych, a aż 633 z nich oddało szpik, dając potrzebującemu przeszczepienia Pacjentowi – szansę na życie. W wiosennej odsłonie projektu udział weźmie aż 46 uczelni z całej Polski, w tym 4 lubelskie.
HELPERS' GENERATION w liczbach
Zimowa edycja akcji – w liczbach
HELPERS' GENERATION
Kto może zostać potencjalnym Dawcą?
Akcja oczami lubelskiej Liderki
Studenccy Liderzy wiosennej edycji projektu HELPERS' GENERATION
Takie projekty, jak HELPERS’ GENERATION, są doskonałą okazją do uświadamiania ludziom, jak ważna jest bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi. Społeczeństwo nie ma świadomości, jak często nowotwory krwi dotykają ludzi, prowadzących normalne życie, mających rodziny, pasje i plany. Często słyszymy o przeszczepach narządów, o krwiodawstwie, a mało osób wie o byciu Dawcą szpiku i krwiotwórczych komórek macierzystych. Chciałabym, żeby podczas tego projektu jak najwięcej osób dowiedziało się o Fundacji DKMS i jej działaniach. Dzięki wiedzy i takiej prostej czynności, jaką jest pobranie wymazu, można uratować komuś życie - i to jest cudowne.
– powiedziała Aleksandra Bukiel, studencka Liderka z Lublina.
Aleksandra - studencka Liderka z Lublina
Lublin do bazy!
Aleksandra Parczewska
Koordynator ds.Rekrutacji Dawców / DR Coordinator
Więcej informacji o Fundacji DKMS:www.dkms.pl
Misją Fundacji DKMS jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych. Fundacja działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja pożytku publicznego oraz jako Ośrodek Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia. To największy Ośrodek Dawców Szpiku w Polsce, w którym zarejestrowanych jest 1,4 mln potencjalnych Dawców szpiku, spośród których 6 282 (luty 2019) osób oddało swoje komórki macierzyste lub szpik Pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie, dając im tym samym szansę na życie. Aby zostać potencjalnym Dawcą, wystarczy przyjść na organizowany przez Fundację Dzień Dawcy szpiku lub wejść na stronę www.dkms.pl i zamówić pakiet rejestracyjny do domu.