Młodość, energia i chęć niesienia bezinteresownej pomocy to ich cechy charakterystyczne. Studenci – bo o nich tu mowa – należący do ogólnopolskiej społeczności HELPERS’ GENERATION działają z myślą o innych – chorych na nowotwory krwi, którzy aby wyzdrowieć, potrzebują „bliźniaka genetycznego”. Dzięki dotychczasowym działaniom studentów z całej Polski, na przestrzeni 5 lat odbyło się 1036 akcji rejestracji, podczas których zarejestrowało się 115 041 Dawców potencjalnych, a aż 633 z nich oddało szpik, dając potrzebującemu przeszczepienia Pacjentowi – szansę na życie. W wiosennej odsłonie projektu udział weźmie aż 46 uczelni z całej Polski, w tym 4 krakowskie.
HELPERS' GENERATION w liczbach
Zimowa edycja akcji – w liczbach
HELPERS' GENERATION
Kto może zostać potencjalnym Dawcą?
Akcja oczami krakowskich Liderów
Studenccy Liderzy wiosennej edycji HELPERS' GENERATION
Ideą Fundacji DKMS jest znalezienie Dawcy szpiku dla każdego chorego, który potrzebuje przeszczepienia. Mój przyjaciel zmarł na białaczkę i to jest zdarzenie, które mnie napędza do działania. Chciałbym, aby do takich sytuacji dochodziło jak najrzadziej, a skoro jeszcze nie potrafimy zapobiec samemu zachorowaniu, to chociaż wspólnie walczmy z nowotworami krwi.
– powiedział Adam, studencki Lider z Krakowa.
Adam - studencki Lider z Krakowa
Choroby, które można wyleczyć przeszczepieniem szpiku, są coraz bardziej powszechne i mogą dotknąć każdego z nas. Paradoksalnie - pomagając innym, możliwe, że pomagasz również sobie lub być może bliskiej Ci osobie. Wysyłając swoje zgłoszenie do udziału w projekcie nie oczekiwałem niczego konkretnego, poza możliwością niesienia pomocy innym i poznania wielu fantastycznych, pozytywnych osób, które tworzą społeczność HELPER’S GENERATION.
– dodał Szymon, Lider z Krakowa.
Kraków do bazy!
Aleksandra Parczewska
Koordynator ds.Rekrutacji Dawców / DR CoordinatorT
T +48 22 882 95 71
aleksandra.parczewska@dkms.pl
Więcej informacji o Fundacji DKMS:www.dkms.pl
Misją Fundacji DKMS jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych. Fundacja działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja pożytku publicznego oraz jako Ośrodek Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia. To największy Ośrodek Dawców Szpiku w Polsce, w którym zarejestrowanych jest 1,4 mln potencjalnych Dawców szpiku, spośród których 6 282 (luty 2019) osób oddało swoje komórki macierzyste lub szpik Pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie, dając im tym samym szansę na życie. Aby zostać potencjalnym Dawcą, wystarczy przyjść na organizowany przez Fundację Dzień Dawcy szpiku lub wejść na stronę www.dkms.pl i zamówić pakiet rejestracyjny do domu.