Młodość, energia i chęć niesienia bezinteresownej pomocy to ich cechy charakterystyczne. Studenci – bo o nich tu mowa – należący do ogólnopolskiej społeczności HELPERS’ GENERATION działają z myślą o innych – chorych na nowotwory krwi, którzy aby wyzdrowieć, potrzebują „bliźniaka genetycznego”. Dzięki dotychczasowym działaniom studentów z całej Polski, na przestrzeni 5 lat odbyło się 1036 akcji rejestracji, podczas których zarejestrowało się 115 041 Dawców potencjalnych, a aż 633 z nich oddało szpik, dając potrzebującemu przeszczepienia Pacjentowi – szansę na życie. W wiosennej odsłonie projektu udział weźmie aż 46 uczelni z całej Polski, w tym 3 bydgoskie.
HELPERS GENERATION w liczbach
Zimowa edycja akcji – w liczbach
HELPERS' GENERATION
Kto może zostać potencjalnym Dawcą?
Akcja oczami bydgoskiej Liderki
Liderzy wiosennej edycji projektu HELPERS GENERATION
Oczywistą korzyścią – i celem - takich projektów jest ratowanie ludzkiego życia, jednak propagując akcję mamy również świetną okazję do uwrażliwienia ludzi na cierpienie drugiego człowieka i możemy wówczas pokazać, że nawet tak niewielki wysiłek, jakim jest zarejestrowanie się w bazie Dawców Fundacji DKMS, może realnie wpłynąć na losy świata – a na pewno konkretnego człowieka. Jako przyszły ratownik medyczny wiem, z czym wiążą się choroby nowotworowe, a ratowanie ludzkiego życia to czynność najważniejsza. Chciałabym, aby każdy, kto potrzebuje przeszczepienia, znalazł „bliźniaka genetycznego”, który będzie w stanie mu pomóc.
- powiedziała Ela, studencka Liderka z Bydgoszczy.
Elżbieta Kucharska - studentka, Liderka z Bydgoszczy
Bydgoszcz do bazy!
Aleksandra Parczewska
Koordynator ds.Rekrutacji Dawców / DR Coordinator
T +48 22 882 95 71
aleksandra.parczewska@dkms.pl
Więcej informacji o Fundacji DKMS:www.dkms.pl
Misją Fundacji DKMS jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych. Fundacja działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja pożytku publicznego oraz jako Ośrodek Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia. To największy Ośrodek Dawców Szpiku w Polsce, w którym zarejestrowanych jest 1,4 mln potencjalnych Dawców szpiku, spośród których 6 282 (luty 2019) osób oddało swoje komórki macierzyste lub szpik Pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie, dając im tym samym szansę na życie. Aby zostać potencjalnym Dawcą, wystarczy przyjść na organizowany przez Fundację Dzień Dawcy szpiku lub wejść na stronę www.dkms.pl i zamówić pakiet rejestracyjny do domu.