Pięć krakowskich uczelni i kilkuset wolontariuszy pracujących przez tydzień. Tak niewiele wystarczy, by podarować szansę na zdrowie pacjentom hematoonkologicznym. W rejestrację potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych studenci i studentki z Krakowa włączają się od lat. Efekt? W stolicy Małopolski gotowych do pomocy jest 22 447 osób zarejestrowanych podczas HELPERS’ GENERATION, a 261 z nich zostało dawcami faktycznymi. 2 grudnia w Krakowie startuje kolejna edycja akcji.
Frekwencja rośnie, rosną też szanse pacjentów hematoonkologicznych
Niektórych rzeczy nie da się kupić
Bardzo często angażuję się w różnego rodzaju wolontariaty i robię to zawsze z wielką radością. Daje mi to ogromną energię do wielu codziennych obowiązków. […] Każdy wolontariat dodaje mi nowych sił, przynosi satysfakcję i spełnienie! Myślę, że dzięki mojemu zaangażowaniu, jestem bardziej wrażliwa na potrzeby innych. Wolontariat to także dla mnie nowe możliwości rozwoju, które z pewnością będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej, nowe znajomości, a także nowa perspektywa na otaczającą nas rzeczywistość.
- Karolina Drabik-Bańbuła, studencka liderka z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
Teraz prawie wszystko, jeśli nie wszystko, jest za pieniądze i w mojej opinii traci przez to swoją wartość. Tak wiele osób potrzebuje pomocy, a nie ma na to środków. Czasem dla nas to może być chwila, a dla kogoś może to być całe życie. Bądźmy wrażliwi na potrzeby innych, którzy nas potrzebują.
- Karolina Drabik-Bańbuła
Będziemy czekać na Ciebie na uczelniach w całej Polsce, abyś i Ty mógł podarować drugiej osobie szansę na życie.
- Karolina Drabik-Bańbuła
Wraz z współliderką zapraszamy Was na Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie od 2 do 7 grudnia. Nasza akcja jest pod hasłem: Podaruj życie z UEK! Jedna decyzja, Wiele szans - dołącz do bazy potencjalnych Dawców Szpiku.
- Karolina Drabik-Bańbuła
Podaruj życie z UEK! Bądź szansą i nadzieją dla osób chorych na nowotwory krwi, którzy mogą być Twoimi "bliźniakami genetycznymi", potrzebującymi pomocy - czyli właśnie Ciebie!
- Karolina Drabik-Bańbuła
Pomagamy naprawdę
Nie pamiętam dokładnie kiedy się rejestrowałem, prawdopodobnie było to około 6-7 lat temu. Samo pobranie wspominam pozytywnie z racji miłego personelu szpitala jak i osób oddających komórki razem ze mną. Mimo tego, że był to proces dość stresujący, to kilka dni, które poświęcamy jest niczym w porównaniu z tym, jakie korzyści uzyskuje druga osoba.
- Andrzej Ustupski
Paradoksalnie istnieje dość mała szansa na zostanie dawcą, jeśli jednak się uda […] mamy pewność, że pomagamy realnej i konkretnej osobie.
- podkreśla Andrzej Ustupski
Jeśli nie możesz dołączyć stacjonarnie – zapisz się przez internet
Misją Fundacji DKMS jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych. Fundacja działa w Polsce od 2008 roku jako Ośrodek Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia oraz jako niezależna organizacja pożytku publicznego wpisana do KRS 0000318602. To największy Ośrodek Dawców Szpiku w Polsce, w którym zarejestrowanych jest się ponad 2 000 000 dawców, spośród których 14 000 oddało swoje krwiotwórcze komórki macierzyste lub szpik pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie, dając im tym samym drugą szansę na życie. Aby zostać potencjalnym dawcą, wystarczy wejść na stronę www.dkms.pl i zamówić pakiet rejestracyjny do domu.