W Polsce co roku diagnozuje się około 1100-1200 nowych przypadków nowotworów
u dzieci, a blisko 40 proc. stawianych diagnoz to schorzenia układu krwiotwórczego, w tym białaczki i chłoniaki. Choroba zmienia codzienność małych pacjentów, ale nie sprawia, że przestają marzyć i snuć plany na przyszłość. Celem nowej kampanii fundraisingowej Fundacji DKMS pod hasłem: „Kiedy dorosnę…” jest wsparcie dzieci w walce z nowotworami krwi i zapewnienie im szansy na spełnianie marzeń oraz aspiracji w już zdrowym, dorosłym życiu.
A Ty? Kim chciałeś zostać, kiedy byłeś dzieckiem?
Bohaterami kampanii są 7-letnia Wiktoria i 3-letni Szymuś. Pokazujemy ich małe i wielkie marzenia o dorosłym życiu. Kampania przypomina, że choroba nowotworowa dziecka całkowicie zmienia rzeczywistość całej rodziny. Przychodzi niespodziewanie, burząc dotychczasowy tryb życia i poczucie bezpieczeństwa. Dla małych pacjentów choroba to również przerwa od beztroskiego dzieciństwa, od codziennej zabawy, szkoły lub przedszkola, kontaktu z rówieśnikami. Celem Fundacji DKMS jest kompleksowa pomoc dla małych pacjentów i ich rodzin w całym procesie leczenia.
– mówi Agnieszka Gadomska, Specjalistka ds. Fundraisingu Fundacji DKMS i koordynatorka kampanii.
Pomoc na każdym etapie choroby
Z pomocą naszych Darczyńców wspieramy finansowo szpitale, w tym kliniki dziecięce m.in. w zakupie specjalistycznych urządzeń medycznych i diagnostycznych oraz w remontach oddziałów. Na czas choroby szpital staje się dla całej rodziny drugim domem. Chcemy, by z naszym wsparciem dzieci mierzące się z nowotworami krwi mogły dochodzić do zdrowia w godnych i przyjaznych warunkach.
- podkreśla Agnieszka Gadomska.
Więcej informacji o Fundacji DKMS: www.dkms.pl
***
Misją Fundacji DKMS jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych. Fundacja działa w Polsce od 2008 roku jako Ośrodek Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia oraz jako niezależna organizacja pożytku publicznego wpisana do KRS 0000318602. To największy Ośrodek Dawców Szpiku w Polsce, w którym zarejestrowanych jest się ponad 1 900 000 dawców, spośród których 12 500 (wrzesień 2023) oddało swoje krwiotwórcze komórki macierzyste lub szpik pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie, dając im tym samym drugą szansę na życie. Aby zostać potencjalnym dawcą, wystarczy wejść na stronę www.dkms.pl i zamówić pakiet rejestracyjny do domu.