Ruszyła rozbudowa dąbrowskiej galerii Pogoria

Ruszyła rozbudowa dąbrowskiej galerii Pogoria

Dzięki prowadzonym pracom galeria zyska ponad tysiąc mkw. dodatkowej powierzchni handlowej. Generalnym wykonawcą projektu jest firma ESDOM Sebastian Domeracki. Zakończenie rozbudowy inwestor, firma NEPI Rockcastle, zaplanował na pierwszą połowę 2019 roku.

Wybudowana w 2008 roku galeria Pogoria jest największym obiektem handlowo-rozrywkowym w Dąbrowie Górniczej. Obiekt oferujący 80 sklepów, punkty usługowe oraz nowoczesne kino, pełni funkcję nie tylko miejsca zakupowego, ale także kulturalnego i towarzyskiego centrum miasta. Galeria handlowa cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem klientów, dlatego właściciel obiektu, spółka NEPI Rockcastle, podjął decyzję o jego rozbudowie. Rozpoczęte 7 sierpnia 2018 roku prace budowalne obejmują głównie północno-zachodnią część budynku. Docelowo powierzchnia najmu centrum handlowego zwiększy się o 1063 mkw. GLA. W ramach prowadzonej rozbudowy inwestor zaplanował nowe, większe lokale dla sklepów CCC i Deichmann, które aktualnie pozostają czynne w dotychczasowej lokalizacji oraz relokację toalet przy hipermarkecie Auchan.

W północno - wschodniej części budynku przewidziano zadaszenie schodów zewnętrznych prowadzących z kina. Prace zaplanowano tak, by nie zakłócać codziennego funkcjonowania salonów i by odwiedzający mogli komfortowo dokonywać zakupów. Inwestor nie przewiduje znaczących utrudnień dla klientów Pogorii.

Teren, na którym prowadzimy rozbudowę został już zamknięty i ogrodzony. Poza dodatkową powierzchnią najmu wybudujemy także nowe, bardziej przyjazne dla klientów toalety. Modernizacja obejmie również parking, który zostanie wyposażony w stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych dostosowane do różnego typu pojazdów.
Co więcej, układ komunikacyjny na parkingu będzie bardziej przyjazny dla odwiedzających. Jesteśmy przekonani, że dzięki inwestycji Pogoria, jako najpopularniejsze centrum handlowe w regionie, będzie jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem zakupów i spotkań 
– komentuje p. Wojciech Godlewski, Senior Project Manager, NEPI Rockcastle.

Autorem projektu rozbudowy CH Pogoria jest Biuro Projektów ,,MEXEM" Sp. z o.o.
Załączniki

Pobierz wszystkie

Rozbudowa_CH_Pogoria.jpg

grafika | 437 KB

Pobierz
Ruszyła rozbudowa CH Pogoria w Dąbrowie Górniczej.JPG

grafika | 205 KB

Pobierz
Ruszyła rozbudowa dąbrowskiej Pogorii_informacja_prasowa_04.09.2018r..docx

docx | 80,2 KB

Pobierz
Dabrowska Pogoria powiększy sie o ponad tysiąc mkw. (2).JPG

grafika | 175 KB

Pobierz
Rozbudowa CH Pogoria.JPG

grafika | 155 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.