Focus Mall Piotrków Trybunalski wspiera lokalną społeczność

Focus Mall Piotrków Trybunalski wspiera lokalną społeczność

Opublikowany

Coraz więcej firm dostrzega potrzebę konieczności działania w duchu wrażliwości społecznej i wpisuje te zasady w codzienną pracę. Obiekty handlowe również nastawione są na aktywności w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. Jednym z nich jest Focus Mall w Piotrkowie Trybunalskim, centrum handlowe z portfolio NEPI Rockcastle.

Społeczna odpowiedzialność biznesu (z ang. Corporate Social Responsibility), tzw. CSR, to idea, wg której przedsiębiorstwa w swoich działaniach dobrowolnie uwzględniają interesy społeczne, ochronę środowiska czy  relacje ze społecznością lokalną. Centra handlowe należące do NEPI Rockcastle również angażują się, m.in. w akcje skierowane do lokalnych społeczności. Jednym z obiektów, które z powodzeniem przeprowadza wspomniane działania jest galeria Focus Mall w Piotrkowie Trybunalskim. Planując kalendarz wydarzeń, spółka NEPI Rockcastle, dba o to, by program aktywności skupiał się zarówno na potrzebach społeczności, jak i regionu. 

CSR po piotrkowsku 

Focus Mall w Piotrkowie Trybunalskim, to galeria, która od początku działalności prowadzi liczne akcje marketingowe i społeczne. Jako lokalne centrum handlowe Focus Mall utożsamia się w szczególności z mieszkańcami Piotrkowa i miast ościennych. Tylko w tym roku, odbyło się 7 akcji realizowanych w ramach programu CSR.

Ostatnie miesiące po raz kolejny udowodniły nam, że przygotowywane przez nas akcje społeczne cieszą się dużym zainteresowaniem. Chętnie włączamy się w inicjatywy, których pomysłodawcami są lokalne społeczności lub w te, które są do nich skierowane. W tym roku, po raz kolejny zagraliśmy z WOŚP, a także wspólnie z Piotrkowskim Urzędem Skarbowym zaoferowaliśmy wsparcie w rozliczeniu zeznania podatkowego, z którego skorzystało pond 200 osób. Cieszymy się, że możemy wspierać naszych klientów. Zależy nam by program CSR odpowiadał na potrzeby lokalnych społeczności, a prowadzone działania spełniały oczekiwania odwiedzających – niezależnie od ich wieku, statusu społecznego, miejsca zamieszkania czy zainteresowań. Dlatego organizujemy na terenie Focus Mall liczne akcje marketingowe, społeczne i zdrowotne
- mówi Olga Wiernicka, Marketing Manager, CH Focus Mall Piotrków Trybunalski.  

Focus Mall stawia na zdrowie 

Jednym z priorytetów piotrkowskiego Focus Mall i  NEPI Rockcastle jest troska o zdrowie, a także zachęcanie mieszkańców Piotrkowa i okolic do systematycznych badań i konsultacji lekarskich.  Dlatego, galeria w swoim bogatym programie eventowym uwzględnia różnego rodzaju aktywności prozdrowotne. Obiekt współpracuje, m.in. z organizacjami, które prowadzą działalność medyczną. Tylko w I połowie 2018 roku, w centrum handlowym swoje akcje zrealizował DKMS. W efekcie inicjatywy Fundacja powiększyła bazę potencjalnych dawców szpiku o 170 osób.  W akcjach uczestniczą także lokalne organizacje działające na rzecz mieszkańców regionu. W maju tego roku, z okazji Dnia Matki, galeria zaprosiła do współpracy Piotrkowskie Stowarzyszenie Amazonek. W ramach wydarzenia pięciu podopiecznym Stowarzyszenia, którym przyszło się zmierzyć z chorobą nowotworową, zaproponowano zmianę wizerunku. Należy nadmienić, że najemcy Focus Mall chętnie angażują się w działania o charakterze społecznym, przeprowadzając część z nich. To za ich sprawą udało się przeprowadzić wizerunkową przemianę Pań - Amazonek. Sklepy odzieżowe, salon kosmetyczny Etereo, a także marka Paese włączyły się w metamorfozę i zadbały, m.in. o makijaż, manicure a także stylizacje modowe. Jednym z wielu przykładów inicjatyw prozdrowotnych zrealizowanych przez Focus Mall w pierwszych miesiącach 2018 roku, były bezpłatne badania profilaktycznie i konsultacje medyczne. W styczniu, z okazji Dnia Babci i Dziadka, galeria zadbała o kondycję seniorów, a w kwietniu - wszystkich bez względu na wiek - centrum handlowe zaprosiło do miasteczka medycznego zorganizowanego przy współpracy z lokalnym Instytutem Zdrowia Medicall. W ramach tych inicjatyw ponad 200 osób wykonało bezpłatne badania profilaktyczne i skorzystało z porad lekarzy-specjalistów.

W Focus Mall realizujemy wiele działań, które są zgodne z oczekiwaniami mieszkańców Piotrkowa i okolic. Dzięki naszym akcjom jesteśmy blisko społeczności, której oferujemy udział w wartościowych przedsięwzięciach, dbając przy okazji o ich zdrowie i dobre samopoczucie – podsumowuje p. Ewa Sadzińska, Dyrektor CH Focus Mall Piotrków Trybunalski.
Focus Mall, to znane i lubiane centrum handlowe w regionie, które poprzez realizowane akcje specjalne udowadnia, że jest nie tylko popularnym miejscem zakupów, ale również przestrzenią do zacieśniania społecznych więzi i pomagania innym.  

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Dzień Matki w piotrkowskim Focus Mall i metamorfoza Pań-Amazonek.JPG

grafika | 314 KB

Pobierz
Fundacja DKMS zachęca do rejestracji potencjalnych dawców szpiku_Focus Mall_Piotrków Trybunalski.jpg

grafika | 404 KB

Pobierz
26.Finał WOŚP w Focus Mall Piotrków Trybunalski.jpg

grafika | 357 KB

Pobierz
Akcja prozdrowotna w galerii Focus Mall.jpg

grafika | 292 KB

Pobierz
Focus Mall Piotrków Trybunalski wspiera lokalną społeczność_informacja_prasowa_04.07.2018r..doc

doc | 106 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.