Światowa Orkiestra Lekarzy wystąpi w Krakowie. Wyjątkowy koncert charytatywny wesprze leczenie nowotworów krwi
Światowa Orkiestra Lekarzy wystąpi w Krakowie. Wyjątkowy koncert charytatywny wesprze leczenie nowotworów krwi

Światowa Orkiestra Lekarzy wystąpi w Krakowie. Wyjątkowy koncert charytatywny wesprze leczenie nowotworów krwi

Opublikowany

Już 12 października w krakowskim Centrum Kongresowym ICE odbędzie się koncert symfoniczny Światowej Orkiestry Lekarzy, z udziałem gościnnym wybitnego polskiego pianisty – Krzysztofa Książka. To wyjątkowe wydarzenie: zaledwie dwa lub trzy razy w roku 100 lekarzy z prawie pięćdziesięciu krajów, pasjonujących się grą na instrumentach, uczestniczy w koncercie na rzecz organizacji działającej w sektorze zdrowia oraz osób potrzebujących opieki zdrowotnej. W tym roku dwukrotnie zagrają w Polsce (11 października w Warszawie, a dzień później w Krakowie), wspierając działalność Fundacji DKMS i walkę z nowotworami krwi.
Na scenie w krakowskim ICE lekarze zagrają m.in. słynną VIII symfonię Beethovena. Chcąc uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, Światowa Orkiestra Lekarzy po raz pierwszy włączy do swojego repertuaru uwerturę es-dur Ignacego Paderewskiego oraz koncert e-moll op.11 Fryderyka Chopina w wykonaniu znakomitego polskiego solisty, laureata wielu międzynarodowych nagród Krzysztofa Książka.

Gdy tylko otrzymałem propozycję zagrania ze Światową Orkiestrą Lekarzy, wiedziałem, że jest to bardzo dobry pomysł. To, co łączy muzyków i lekarzy to pewien rodzaj wrażliwości, otwartości na drugiego człowieka. Mówi się, że muzyka ma moc uzdrawiania, zapewne bardziej ducha niż ciała. Ale w przypadku tych koncertów – muzyka może wejść w bardziej namacalny wymiar uzdrawiania.

Krzysztof Książek, pianista

W gronie krakowskiej publiczności nie zabraknie szczególnych gości. Wśród nich znajdzie się m.in. kilkudziesięciu Pacjentów, u których wykonano przeszczepienie szpiku pod okiem wybitnego hematologa prof. dr hab. n. med. Aleksandra Skotnickiego, Pacjenci ze Stowarzyszenia Pomocy Chorym Na Przewlekłą Białaczkę Szpikową, grupa małych Pacjentów z Fundacji Iskierka, a także podopieczni krakowskich fundacji: Mimo Wszystko Anny Dymnej, Fundacji Ronalda McDonalda oraz Stowarzyszenia Unicorn.
Światowa Orkiestra Lekarzy (World Doctors Orchestra) jest unikalnym przedsięwzięciem. Działa prężnie od 2008 roku i aktualnie zrzesza ponad 1500 lekarzy różnych specjalizacji z ponad 50 krajów. Jej założycielem, dyrektorem artystycznym i dyrygentem jest kardiolog Stefan Willich. Dotychczas Światowa Orkiestra Lekarzy zagrała już niemal 60 koncertów, m.in. w Dubaju, USA, Japonii, Hiszpanii czy RPA. Polska jest 27 krajem na ich trasie koncertowej. Koncerty Światowej Orkiestry Lekarzy w Polsce odbędą się z okazji 10. rocznicy działalności Fundacji DKMS w naszym kraju i przypadającego 13 października Ogólnopolskiego Dnia Dawcy Szpiku.
Bilety w cenie od 50 zł, dostępne są na www.ebilet.pl, w kasach ICE oraz w Empiku.

Misją Fundacji DKMS jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych. Fundacja działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja pożytku publicznego oraz jako Ośrodek Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia. To największy Ośrodek Dawców Szpiku w Polsce, w którym zarejestrowanych jest 1 385 732  (wrzesień 2018) potencjalnych Dawców szpiku, spośród których 5 689 (wrzesień 2018) osób oddało swoje komórki macierzyste lub szpik Pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie, dając im tym samym szansę na życie. We wszystkich bazach DKMS zarejestrowanych jest 8 000 000 potencjalnych Dawców. Aby zostać potencjalnym Dawcą, wystarczy przyjść na organizowany przez Fundację Dzień Dawcy szpiku lub wejść na stronę www.dkms.pl i zamówić pakiet rejestracyjny do domu.

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Informacja prasowa_Swiatowa Orkiestra Lekarzy wystapi w Krakowie_04.10.18..doc

doc | 749 KB

Pobierz
orkiestra_1.jpg

grafika | 147 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Przeszczepienie szpiku pod lupą: co o nim wiemy i dlaczego zostajemy Dawcami? Rusza Miesiąc Świadomości Dawstwa Szpiku

temu

Coraz chętniej rejestrujemy się jako potencjalni Dawcy szpiku i krwiotwórczych komórek macierzystych – tak wynika z badań przeprowadzonych przez Fundację DKMS. Zostajemy Dawcami, bo chcemy nieść pomoc i wiemy, że ten niewielki wysiłek z naszej strony może uratować czyjeś
10-letni Bartoszek z Ostrówka szuka Dawcy szpiku! Chłopiec choruje na rzadką chorobę genetyczną

temu

Sterydy, antybiotyki, immunoglobuliny, leki immunosupresyjne, przeciwwirusowe i na nadciśnienie – tak wygląda obecnie leczenie Bartoszka, który od 7 lat zmaga się z zespołem wad genetycznych Nijmegen. Choroba spowodowała już powstanie ziarniniaków w płucach – jedyną szan
Millenialsi – pokolenie egoistów? Wyniki badania „Dawstwo szpiku kostnego – motywacje i bariery” pokazują, że wręcz odwrotnie!

temu

O Millenialsach, czyli ludziach w wieku 18-38 lat, mówi się, że w środowisku pracy są znacznie bardziej wymagający niż ich rodzice. Nie wystarczają im standardowe oferty pracy – firmy muszą zaoferować im coś więcej, np. jasną ścieżkę kariery, szybki awans, możliwość real
5-letni Alex ma tylko 2 miesiące na znalezienie zgodnego Dawcy szpiku – cierpi na bardzo rzadką chorobę genetyczną

temu

Alex ma dopiero 5 lat, a już rozpoczął walkę, by móc co roku cieszyć się kolejnymi świeczkami na urodzinowym torcie. Chłopiec cierpi na leukodystrofię metachromatyczną – to bardzo rzadka choroba genetyczna, na którą do tej pory nie wynaleziono lekarstwa. Duże nadzieje po
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.