Metamorfoza Pl. Teatralnego na finiszu

Metamorfoza Pl. Teatralnego na finiszu

Opublikowany

Przebudowa pl. Teatralnego, jednego z najbardziej reprezentacyjnych miejsc w centrum Zabrza, dobiega końca. Dzięki modernizacji przestrzeń wokół centrum handlowego Platan ma szansę stać się wizytówką tej części miasta. Otwarcie placu w nowej odsłonie odbędzie się 14 września 2018 roku. W wydarzeniu weźmie udział Pani Prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.

Firma NEPI Rockcastle, która od ponad roku prowadzi rozbudowę zabrzańskiego CH Platan, wspólnie z władzami miasta postanowiła podnieść walory estetyczne obiektu poprzez modernizację przestrzeni miejskiej wokół galerii. W efekcie, od kwietnia 2018 roku, prowadzony jest remont Plac Teatralnego, który z dnia na dzień zyskuje nowe oblicze. Wszystko po to, by uczynić z niego przyjazną i funkcjonalną przestrzeń, która zachęci zabrzan do spędzania tu wolnego czasu. W ramach przebudowy wykonawca, firma CFE, zadbał o przebudowę schodów, nowe płyty na palcu, elementy małej architektury, tj. ławki, a także o oświetlenie pionowe.

Usunęliśmy krawężniki i wyrównaliśmy przejście pomiędzy Platanem a Placem Teatralnym, tak aby stało się bardziej przyjazne dla przechodniów. Główną atrakcją wyremontowanego Placu będzie fontanna z podświetlanymi na kolorowo strumieniami wody.

Uporządkowaliśmy zieleń – donice z roślinami zostały odświeżone. Prace budowlane dobiegają końca. Na dniach zadbamy o nowe nasadzenia oraz elementy małej architektury, tj. kosze na śmieci. Zamontujemy także oświetlenie liniowe, które uwieńczy metamorfozę. Wspólnie z władzami miasta chcemy, by Plac Teatralny był miejscem, które przyciągnie mieszkańców Zabrza. Jego nowy wizerunek będzie współgrał z nową fasadą Platana, wpisując się jednocześnie w industrialną architekturę otoczenia. Mamy nadzieję, że upiększona przestrzeń będzie służyła przez lata - wyjaśnia p. Wojciech Godlewski, Senior Project Manager, NEPI Rockcastle.

Otwarcie Placu Teatralnego z udziałem Pani Prezydent Zabrza, Małgorzaty Mańki– Szulik, odbędzie się w piątek, 14 września. Od godziny 11.00 do 19.00, zaplanowano szereg atrakcji dla rodzin z dziećmi. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie centrum www.chplatan.pl 

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Pl. Teatralny.jpg

grafika | 3,57 MB

Pobierz
Metamorfoza Pl. Teatralnego na finiszu_informacja_prasowa_06.09.2018r_.docx

docx | 195 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Ruszyła rozbudowa dąbrowskiej galerii Pogoria

temu

Dzięki prowadzonym pracom galeria zyska ponad tysiąc mkw. dodatkowej powierzchni handlowej. Generalnym wykonawcą projektu jest firma ESDOM Sebastian Domeracki. Zakończenie rozbudowy inwestor, firma NEPI Rockcastle, zaplanował na pierwszą połowę 2019 roku.
Nowa marka odzieżowa w zabrzańskim CH Platan

temu

29 sierpnia 2018 roku.                                                                                                                      
Bezpieczny powrót do szkoły z Focus Mall Zielona Góra

temu

W pierwszą sobotę września 2018 roku, w centrum handlowych Focus Mall odbędzie się event pod hasłem „Powrót do szkoły”. Wszystko po to, by najmłodsi mieszkańcy Zielonej Góry i okolic mogli przede wszystkim utrwalić sobie zasady bezpiecznego poruszania się na drodze. W ramach wydarzenia dzieci dowiedzą się, jak zachować bezpieczeństwo na co dzień, a także będą mogły poznać zasady udzielania I pomocy przedmedycznej. W programie przewidziano także konkursy z nagrodami. Wszystko to, z okazji zbliżającego się roku szkolnego. 
Nowy najemca i przedłużone umowy najmu w CH Karolinka

temu

Do grona najemców opolskiej galerii Karolinka dołączyła francuska sieć perfumerii Sephora. Marka otworzyła tam salon o powierzchni ponad 260 mkw. Dodatkowo, aż piętnaście popularnych marek, m.in. Douglas, Empik, W.Kruk, przedłużyło umowy najmu. Łączny metraż podpisanych porozumień przekroczył 6 213 mkw. powierzchni handlowej. Właścicielem centrum handlowego Karolinka jest NEPI Rockcastle.