Metamorfoza Pl. Teatralnego na finiszu

Metamorfoza Pl. Teatralnego na finiszu

Przebudowa pl. Teatralnego, jednego z najbardziej reprezentacyjnych miejsc w centrum Zabrza, dobiega końca. Dzięki modernizacji przestrzeń wokół centrum handlowego Platan ma szansę stać się wizytówką tej części miasta. Otwarcie placu w nowej odsłonie odbędzie się 14 września 2018 roku. W wydarzeniu weźmie udział Pani Prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.

Firma NEPI Rockcastle, która od ponad roku prowadzi rozbudowę zabrzańskiego CH Platan, wspólnie z władzami miasta postanowiła podnieść walory estetyczne obiektu poprzez modernizację przestrzeni miejskiej wokół galerii. W efekcie, od kwietnia 2018 roku, prowadzony jest remont Plac Teatralnego, który z dnia na dzień zyskuje nowe oblicze. Wszystko po to, by uczynić z niego przyjazną i funkcjonalną przestrzeń, która zachęci zabrzan do spędzania tu wolnego czasu. W ramach przebudowy wykonawca, firma CFE, zadbał o przebudowę schodów, nowe płyty na palcu, elementy małej architektury, tj. ławki, a także o oświetlenie pionowe.

Usunęliśmy krawężniki i wyrównaliśmy przejście pomiędzy Platanem a Placem Teatralnym, tak aby stało się bardziej przyjazne dla przechodniów. Główną atrakcją wyremontowanego Placu będzie fontanna z podświetlanymi na kolorowo strumieniami wody.

Uporządkowaliśmy zieleń – donice z roślinami zostały odświeżone. Prace budowlane dobiegają końca. Na dniach zadbamy o nowe nasadzenia oraz elementy małej architektury, tj. kosze na śmieci. Zamontujemy także oświetlenie liniowe, które uwieńczy metamorfozę. Wspólnie z władzami miasta chcemy, by Plac Teatralny był miejscem, które przyciągnie mieszkańców Zabrza. Jego nowy wizerunek będzie współgrał z nową fasadą Platana, wpisując się jednocześnie w industrialną architekturę otoczenia. Mamy nadzieję, że upiększona przestrzeń będzie służyła przez lata - wyjaśnia p. Wojciech Godlewski, Senior Project Manager, NEPI Rockcastle.

Otwarcie Placu Teatralnego z udziałem Pani Prezydent Zabrza, Małgorzaty Mańki– Szulik, odbędzie się w piątek, 14 września. Od godziny 11.00 do 19.00, zaplanowano szereg atrakcji dla rodzin z dziećmi. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie centrum www.chplatan.pl 
Załączniki

Pobierz wszystkie

Metamorfoza Pl. Teatralnego na finiszu_informacja_prasowa_06.09.2018r_.docx

docx | 195 KB

Pobierz
Pl. Teatralny.jpg

grafika | 3,57 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
"Zdrowie pod kontrolą”, czyli bezpłatne badania w Focus Mall Zielona Góra

Już 17 listopada 2018 roku, na terenie centrum handlowego Focus Mall Zielona Góra odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiego projektu „Zdrowie pod kontrolą”. W ramach akcji odwiedzający będą mogli bezpłatnie wykonać badania profilaktyczne, zasięgnąć porady zdrowotnej or
Pokaz iluzji, Bubble Show oraz koncert grupy Video, czyli 9. urodziny Focus Mall Piotrków Trybunalski

W najbliższą sobotę, 17 listopada 2018 roku, galeria Focus Mall Piotrków Trybunalski będzie obchodziła swoje 9. urodziny. Z tej okazji centrum handlowe przygotowało wyjątkowe atrakcje dla odwiedzających i już teraz zaprasza wszystkich do wspólnej zabawy. Niezapomniane wr
Większy sklep Reserved w dąbrowskiej Pogorii

Galeria Pogoria w Dąbrowie Górniczej poszerzyła ofertę odzieżową. Marka Reserved przeniosła salon do dwukrotnie większego lokalu. Klienci mogą robić zakupy w dwupoziomowym sklepie o nowej aranżacji od 6 listopada tego roku.
Większe salony, nowi najemcy i wysoki wskaźnik footfall – bilans zmian w CH Karolinka

Coraz więcej najemców decyduje się na powiększenie swoich lokali lub relokację na większy metraż w opolskiej galerii Karolinka. Od początku roku taki ruch wykonało 5 najemców, natomiast aż 7 nowych sieci zasiliło portfolio obiektu. Pomimo zakazu handlu w wybrane niedziel
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.