Gwiazdy internetu #pobierają się! Influencerzy angażują się w walkę z nowotworami krwi
Gwiazdy internetu #pobierają się! Influencerzy  angażują się w walkę z nowotworami krwi

Gwiazdy internetu #pobierają się! Influencerzy angażują się w walkę z nowotworami krwi

Opublikowany

W ostatnim tygodniu w social mediach pojawił się nowy hasztag: #Pobrani. To akcja Fundacji DKMS z influencerami, której celem jest promocja idei dawstwa komórek macierzystych z krwi i szpiku. W przedsięwzięcie zaangażowali się m.in. Cyber Marian, Fit Lovers, Pani Swojego Czasu, Aleksandra Radomska, Reżyser Życia i Jacek Gadovsky, Julia Rozumek, Żudit.pl.
„Gdzieś na świecie jest Twoja druga połówka. To może być chłopak… albo dziewczyna. I nie ma to znaczenia. Liczy się tylko to, że jest identyczna (genetycznie) jak Ty. I tylko Ty możesz uratować jej życie. Wystarczy się… pobrać.” To przesłanie akcji #pobrani doskonale rozumie Cyber Marian, który aktywnie zaangażował się w projekt, chociaż sam nie może zostać Dawcą szpiku.

7 lat zmagałem się z nowotworem. Miałem dwa przeszczepienia szpiku, także temat jest mi bliski. Jestem żywym przykładem tego, że przeszczep może uratować ludzkie życie. I można potem normalnie żyć. Trzymam kciuki za tą akcję, żeby się udało, żeby jak najwięcej osób się pobrało, wysłało i pomogło

Cyber Marian

Jak się „pobrać” zaprezentowali na swoim Instagram story m.in. Pamela i Mateusz z Fit Lovers Swoich fanów przeprowadzili przez proces rejestracji w bazie Fundacji DKMS. – Akcja jest bardzo prosta, ponieważ zamawiacie bezpłatnie taki pakiet, który tutaj mamy. Bierzecie jeden patyczek i zbieracie po prostu wymaz ze swojej jamy ustnej. Z góry dziąsła, z dołu, przy języku. Po 60 sekundach zmieniamy patyczek i na drugą stronę buzi z kolejnym patyczkiem, a ten trzymamy, żeby wysechł. I potem trzeci. I po 2 minutach, jak patyczki są suche, pakujemy do dołączonej koperty. Wypełniamy formularz i odsyłamy! – instruowała Pamela, podczas gdy Mateusz demonstrował, jak pobrać wymaz. – Każdy z nas ma w sobie takie krwiotwórcze komórki macierzyste, które mogą kogoś uratować. Jak się okaże, że możemy komuś pomóc, to Fundacja daje „znaka”. My oczywiście jak zawsze gotowi i walczymy! – deklaruje Mateusz.
Wyjątkowy dokument w charakterystycznym dla siebie stylu przygotował Reżyser Życia. Przedstawił w nim historię Dawcy i wzruszającą historię Pacjenta, który żyje właśnie dzięki Dawcy szpiku. Bohaterowie opowiedzieli o swoich doświadczeniach. – Zadzwonił pan z DKMS i zapytał, czy jestem gotowy, żeby oddać szpik. Bez wahania się zgodziłem, od razu. Po to się zapisałem, żeby komuś pomóc – mówi w filmie Adam, Dawca. Z kolei pan Maciej, który kilka lat chorował na nowotwór krwi opowiedział historię akcji rejestracyjnej, którą zorganizowali dla niego rodzina i przyjaciele. – To, co zobaczyłem przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Na skwerze ustawiło się 2500 osób. Jeden z Dawców mówił „Ja nie znam tego pana, ale słyszałem, że jest dobrym człowiekiem”. Ja wtedy zwariowałem – opowiada ze wzruszeniem pan Maciej.
Swoich fanów do rejestracji jako Dawcy szpiku i komórek macierzystych zachęcali także Ola Budzyńska, czyli Pani Swojego Czasu, Jacek Gadovsky, Ola Radomska z Mam Wątpliwości, Poliplot, vNARF, N3jxiom, Żudit, Julia Rozumek oraz Monika i Marcin z Początek Wieczności. W ciągu 3 pierwszych dni akcji pakiety rejestracyjne na stronie www.dkms.pl/pobrani zamówiło ponad 2600 osób, a do „pobranych” dołączają ciągle kolejne osoby gotowe podarować komuś szansę na życie.
Co godzinę w Polsce, ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę (nowotwór krwi). Dla wielu z tych osób, jedyną szansą jest pomoc niespokrewnionego dawcy szpiku, ale wciąż co 5. chory nie znajduje swojego „bliźniaka gentycznego” i nie może mieć wykonanego przeszczepienia. Dlatego tak ważne jest, aby każdy kto tylko może – pobrał się. Bo dobro wraca.

Materiały opublikowane w ramach projektu #pobrani
Fit Lovers: 
Teaser: https://www.instagram.com/p/Bj4-sIRBj6h/?taken-by=fit.lovers
Odsłona: https://www.instagram.com/p/BkACE1QhZFk/?taken-by=fit.lovers
Cyber Marian: https://www.instagram.com/p/BkCm5I7FB-P/?tagged=pobrani
Pani Swojego Czasu: https://www.instagram.com/p/BkCULLln19S/?tagged=pobrani
Reżyser Życia: https://youtu.be/kQE-1nShAMo 
Poliplot: https://www.youtube.com/watch?v=t8ZnGppvsD0
Jacek Gadovsky: https://www.youtube.com/watch?v=_XNg-EZ7nHE
Mam wątpliwości: https://www.instagram.com/p/BkABo6NBC9r/?tagged=pobrani
vNARF: https://www.youtube.com/watch?v=8cDbCCzLBCA&feature=youtu.be
Julia Rozumek:
Teaser: https://www.instagram.com/p/Bj4fZ7vhg8U/?tagged=pobrani
Odsłona: https://www.instagram.com/p/BkBDBkCBBEH/?tagged=pobrani
Żudit: https://www.instagram.com/p/BkDcg5tlsIB/?tagged=pobrani
Początek Wieczności:
Teaser: https://www.instagram.com/p/Bj5ROzBlODg/?hl=pl&taken-by=poczatekwiecznosci.pl
Odsłona: https://www.instagram.com/p/BkDEU_Clc1p/?hl=pl&taken-by=poczatekwiecznosci.pl

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Informacja prasowa_DKMS_Gwiazdy internetu #pobierają się! Influencerzy angażują się w walkę z nowotworami krwi.doc

doc | 753 KB

Pobierz
FitLovers.jpg

grafika | 478 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Pomagał ludziom, teraz sam potrzebuje pomocy. 26-letni strażak szuka Dawcy szpiku

temu

W kwietniu u 26-letniego Sławka Pogorzelskiego, strażaka z Kunowa, zdiagnozowano ostrą białaczkę szpikową. Zaczęła się walka o każdy dzień życia. Dziś już wiadomo, że jego jedyną szansą na powrót do zdrowia jest przeszczepienie komórek macierzystych od Dawcy niespokrewni
Leczyć nowotwory krwi skuteczniej i bezpieczniej? Nowe inicjatywy Fundacji DKMS: badanie kliniczne oraz program dietetyczny

temu

Co zrobić, by leczenie nowotworów krwi jeszcze częściej kończyło się sukcesem? Jak zmniejszyć liczbę powikłań po przeszczepach? – to tylko część wyzwań, z którymi Fundacja DKMS chce się zmierzyć w drugiej dekadzie swojej działalności. Podczas konferencji zorganizowanej 23 maja 2018 roku z okazji Światowego Dnia Walki z Nowotworami Krwi, przedstawiciele Fundacji ogłosili rozpoczęcie nowych inicjatyw na rzecz poprawy standardów i statystyk leczenia białaczki: udział w międzynarodowym programie badań klinicznych oraz edukacji żywieniowej pacjentów i ich rodzin.
Jak każdy z nas może włączyć się do walki z nowotworami krwi? Zostając Dawcą szpiku i komórek macierzystych!

temu

Każdego roku na świecie około 840 000 osób słyszy diagnozę - nowotwór krwi. To choroba, która nie zna granic, może przyjść do każdego, bez względu na wiek, płeć, status społeczny. To także choroba „bez winy” – dotyka osób, które dbają o zdrowie, unikają używek czy innych
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.